Numri i madh pas të ardhmes së ruletit

Numri i madh pas të ardhmes së ruletit

Numri i madh pas të ardhmes së ruletit

hypervenomboots Duke premtuar një ndryshim rrënjësor në fatet e një lojë tabelike, Roulette 73 po jep një vizion të ri për klasiken e kazinosë.

[dropcap] T [/ dropcap] këtu janë disa gjëra që lidhen më ngushtë me përvojën e kazinosë sesa imazhi i një rrotë ruletë tjerrash, por me popullaritetin e lojës që po ndryshon vitet e fundit, Roulette 73 ka ardhur në treg me synimin për të rigjallëruar këtë stadiume shumëvjeçare të qëndrueshme.

Siç sugjeron emri i saj, kompania sllovene ka zhvilluar dhe ndërtuar një rrotë ruletë me 73 numra, plus një zero të vetme, në vend të 37 ose 38 xhepat e zakonshëm.

Një nga qëllimet e tij kryesore është të sjellë ruletin përsëri në ballë të peizazhit të kazinosë duke tërhequr në një brez të ri lojtarësh.

“Ne bëjmë analiza në profilin e lojtarëve të ruletit”, shpjegoi menaxheri i shitjes së ruletit 73, Freddy Kurilic, “dhe ata zakonisht janë meshkuj, të moshës 40 vjeç e lart.” Meshkuj dhe gra të të gjitha moshave mijëvjeçare priren të preferojnë lojëra të bazuara në ekran, por Kurilic beson se me një lojë të re emocionuese dhe edukim të duhur të bazës së lojtarit, produkti i kompanisë së tij mund të shkaktojë një zhvendosje radikale në këtë dinamikë.

“Qëllimi ynë është që të vendosim rrotat tona të reja me ruletë në kazinotë dhe pastaj të vazhdojmë edukimin e lojtarëve”, tha ai. “Ne po u shpjegojmë të rinjve se makinat e fatit, për shkak të mënyrës se si janë programuar, nuk janë fat i pastër, megjithatë roulette është fat i pastër”.

Efekti që ka në lojtarë të tjerë është i mrekullueshëm, për shkak se kur ata e shohin djalin apo djalin duke marrë kaq shumë, ata mendojnë ‘unë mund të fitoj si të mirë’. 90bola

Kuriliç gjithashtu vuri në dukje se fakti i qartë i numrit më të madh dhe patateve në lojë ka një efekt të vlefshëm psikologjik ndaj klientëve të kazinosë. “Një element tjetër që punon në sfond është një pagim më i lartë”, tha ai. “Ka shumë psikologji prapa saj. Me ruletin ekzistues kur të fitoni, merrni 35 patate të skuqura. Me ruletin tonë, kur ju fitoni merrni 71 patate të skuqura. Efekti që ka tek lojtarët e tjerë është e mahnitshme, sepse kur ata e shohin djalin ose vajzën duke marrë aq shumë, ata mendojnë se “unë mund të fitoj gjithashtu.”

Arsimi ka qenë një temë e zakonshme për Rulet 73, me disa nga menaxherët më të ngushtë të kazinove fillimisht të dyshimtë për produktin, për shkak të faktit se përparësia e saj e papërpunuar e shtëpive është më e ulët se në ruletin klasik.

“Ata nuk mund ta shohin pamjen e tërë,” tha Kurilic, duke shpjeguar se statistikat si avantazhin e shtëpisë nuk marrin parasysh prirjet natyrore njerëzore dhe kufijtë e hedhur poshtë që kufizojnë sistemet. “Praktikisht, mbajtja është shumë më e lartë se avantazhi i shtëpisë, sepse lojtarët nuk po luajnë sisteme optimale dhe kufijtë e tabelave që kufizojnë këtë bast optimale”.

Ruletë 73 gjithashtu posedon një avantazh mbi ruletë tradicionale kur është fjala për ata lojtarë që përpiqen të përdorin sisteme për të maksimizuar fitimet e tyre të mundshme, falë faktit se ka më shumë numra në timon. “Edhe nëse jeni një lojtar me të vërtetë i zgjuar me një sistem”, tha Kurilic, “ju duhet të investoni më shumë, kështu që është avantazh më i vogël i shtëpisë, por me baste më të larta dhe me këto baste më të larta.

Në më shumë mënyra se një, Roulette 73 është përmbysja e konventave të kësaj loje tabelare të ikonave dhe duke bërë kështu, duket e vendosur për të ringjallur fatin e saj.