My Blog

Dude Harlino Tega Lakukan ini Pada Anaknya

Dude Harlino Tega Lakukan ini Pada Anaknya

Dude Harlino Tega Lakukan ini Pada Anaknya Dude Harlino Tega Lakukan ini Pada Anaknya – Pasangan muda Dude Harlino dan tengah berbahagia. Pasalnya anak pertamanya, Rendra tengah menunjukkan progres tumbuh kembang yang baik. Wah seperti apa ya perkembangan Rendra? Ditemui di kediamannya di kawasan Tebet, Rabu (20/6), Dude dan Alyssa menceritakan perkembangan sang anak. Menurutnya …

5 Zodiak yang Sering Galau Tanpa Pasangan Meski Terlihat Independent

5 Zodiak yang Sering Galau Tanpa Pasangan Meski Terlihat Independent

5 Zodiak yang Sering Galau Tanpa Pasangan Meski Terlihat Independent Menjalin hubungan cinta pasti bukan hal yang mudah, belum lagi jika kamu adalah tipe orang yang selalu ingin diperhatikan oleh pasangan dan tak bisa jauh darinya. Karakter ingin diperhatikan pasangan setiap waktu ternyata bisa dilihat dari zodiaknya lho. Ini 5 zodiak yang paling butuh perhatian …

Taman Keju Jadi Wahana yang Patut Dikunjungi Saat Ke Korea

Taman Keju Jadi Wahana yang Patut Dikunjungi Saat Ke Korea

Taman Keju Jadi Wahana yang Patut Dikunjungi Saat Ke Korea Bagi Anda penggemar keju sekaligus penggemar traveling, taman bermain yang satu ini wajib menjadi destinasi wisata Anda selanjutnya. Imsil Cheese Theme Park, taman bermain seluas sekitar 12 hektare yang berada di Korea Selatan ini dibangun dengan konsep keju. Di taman bermain yang didedikasikan untuk pencinta …

Crown merr miratimin e planifikimit për kazinotë Sydney

Crown merr miratimin e planifikimit për kazinotë Sydney

Crown merr miratimin e planifikimit për kazinotë Sydney Crown merr miratimin e planifikimit për kazinotë Sydney – Komisioni i Vlerësimit të Planifikimit të Ujit të Jugut (PAC) ka aprovuar, duke iu nënshtruar një numri ndryshimesh dhe kushtesh thelbësore, planeve të Crown Resorts për të zhvilluar një kazino të re në periferi të Barangaroo të qytetit …

7 Arsyet pse duhet të mësojnë Bahasa Indonesia

Borobudur temple indonesia

7 Arsyet pse duhet të mësojnë Bahasa Indonesia është një vend në Azinë Juglindore që kalon nga ekuatori dhe është midis Azisë dhe Australisë dhe midis Paqësorit dhe Oqeanit Indian. Indonezia është vendi më i madh arqipelagjik në botë që përbëhet nga 17504 ishuj, [8] një emër alternativ që zakonisht përdoret është arkipelagu. [9] Me …

Bayon, Tempulli me zgjedhje budiste në Angkor Thom

Bayon, Tempulli me zgjedhje budiste në Angkor Thom

Bayon, Tempulli me zgjedhje budiste në Angkor Thom hypervenomboots – Në zemër të Angkor Thom është Bayon i shekullit të 12-të, tempulli shtetëror i Jayavarman VII, i cili është i mahnitshëm, nëse pakëzon. Ajo epitomizes gjeninë krijuese dhe egon fryrë e mbretit më të famshëm Kamboxhia. Kullat e tij 54 gotike janë zbukuruar me 216 …

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll hypervenomboots – Njëzet vjet më parë, në qoftë se doni të shkoni në futboll, zgjedhja ishte e thjeshtë – drejtohuni drejt një boksieri në rrugë të lartë. Tani një konferencë në prill në Londër po përshkruan mënyrat e shumta në të cilat punters 21 Century mund të vendosin paratë …

Shqyrtimi trevjeçar i shumë lojrave të fatit u takua me reagime të përziera

Shqyrtimi trevjeçar i shumë lojrave të fatit u takua me reagime të përziera hypervenomboots – Departamenti i Mbretërisë së Bashkuar për Digital, Kulturë, Media dhe Sport (DCMS) më në fund publikoi shqyrtimin trevjeçar të akseve dhe çmimeve të makinave të lojrave këtë mëngjes, duke sjellë një periudhë prej 12 javësh propozime dhe konsultime mbi ndryshimet …