Bastet e Industrisë Bastike në Futboll

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll

hypervenomboots Njëzet vjet më parë, në qoftë se doni të shkoni në futboll, zgjedhja ishte e thjeshtë – drejtohuni drejt një boksieri në rrugë të lartë. Tani një konferencë në prill në Londër po përshkruan mënyrat e shumta në të cilat punters 21 Century mund të vendosin paratë e tyre në lojë të bukur.

Hills, Ladbrokes ose Corals ishin dikur tre dyqanet e basteve të gjetura në shumicën e qyteteve dhe kur u hapën – sidomos në orën 9:30 në mëngjesin e së shtunës – mund të kapni një nga lapsa të veçanta të stubby në një bookies ‘dhe të plotësoni një fiks -dor kupon.

Kohë ndryshimi

Shpejt përpara për sot dhe zgjedhja për dikë që dëshiron të luajë në ndeshjen e futbollit është bewildering. Të dielën prill 1 Chelsea është në shtëpi për Spurs. Është live në Sky dhe nëse doni më shumë se 20 bookmakers të ndryshëm.

Dhe unë nuk duhet të kufizoj veten se kush fiton: Spurs fiton nëse Chelsea shënon të parën, cila skuadër merr këndin e parë …

Mundësitë janë të pafundme. Për një Premier League që jeton në TV, do të ketë më shumë se 200 tregje të ndryshme për të cilat mund të beni.

(Për lojën ka nisur) dhe për të ndërtuar bastet e mia (Chelsea për të fituar 2-1, Hazard për të shënuar më parë dhe – mund të shkoni mirë për atë kohë të madhe – të dy ekipet që të ketë një lojtar të dërguar.)

Bastet për futbollin po rriten me një ritëm eksponenciale. Me Kupën e Botës në Rusi këtë vit do të ketë 32 skuadra – nga Islanda në Australi dhe Argjentinë në Japoni – nuk do të jetë vetëm sport që do të ndodhë në të katër anët e botës, por edhe në bast.

Çudi pastaj se Stamford Bridge është duke pritur një tjetër ngjarje futbolli para se të fillojë Chelsea kundër Spurs. Nga e marta deri të premten, terreni po pret aktivitetin më të madh të basteve sportive të vitit.

Do të ketë 200 folës nga e gjithë bota në 40 seanca kryesore, duke mbuluar jo vetëm shkallën e basteve të futbollit në mbarë botën, por – për ta thënë hapur – se si t’i provokoni ju dhe mua për të vendosur baste shumë më tepër.

Pra, ashtu si lidershipi, marketingu, mediat dhe profilet e vendeve të ndryshme, mbi 1,500 liderë të industrisë do të jenë të vetëdijshëm se si t’i angazhojnë klientët përmes bonuse; si t’i merrni ata për të jetuar në sport dhe si t’i mbajnë klientët e rinj të përfshirë dhe të interesuar gjatë nëntë muajve të një sezoni futbolli.

Ata pastaj do të vazhdojnë të marrin në konsideratë se si të tregut përmes mediave sociale – në veçanti Twitter dhe Facebook – përfitimet e sponsorizimit të ngjarjeve sportive dhe ofertat e Daily Fantasy Sports.

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll

Bastet e Industrisë Bastike në Futboll – Rritja e basteve online

Në mënyrë të pashmangshme ata gjithashtu do të duhet të kthejnë vëmendjen e tyre në anën e errët të bastit të futbollit – beteja e vazhdueshme me ndreqjen e ndeshjeve. Kur ju jeni duke ofruar klientëve kaq shumë tregje, është e pashmangshme që lojtarët, ose njerëzit duke bërë presion mbi lojtarët.

Për momentin ka sugjerime se 1% e ndeshjeve krijojnë “modele të dyshimta bastesh”. Me ngritjen e 50,000 ndeshjeve që po zhvillohen në botë çdo vit, kjo është një sërë lojrash që nuk luhen sipas rregullave.

Tregu mbarëbotëror për bastin e futbollit është i madh, dhe mbas vitit 2013, tregu global vlerësohet të jetë £ 435bn deri në £ 625bn në vit.

Faktor në zhvillimet teknologjike që nga dhe shpërthimi në tregjet – veçanërisht në Afrikë dhe Azi – dhe ju jeni duke diskutuar qartë një industri trilionë paund. S’është për t’u habitur që një libralidhës i ri online duket se shfaqet pothuajse çdo javë.

Bastet për futbollin tani janë një industri e sofistikuar në mbarë botën që – siç tregon konferenca e kësaj jave – ka synimet e saj të vendosura në zgjerimin e shpejtë të shpejtë, sidomos në mesin e gjeneratës më të re, të internetit. Njeriu në librari me laps lapsues ka qenë mirë dhe me të vërtetë është lënë prapa bola net